Strona główna » Aktualności » Best Doctors – Opieka Medyczna bez granic

Best Doctors – Opieka Medyczna bez granic

Designed by jcomp / Freepik best doctors opieka medyczna bez granic szewczuk ubezpieczenia

Best Doctors – Opieka Medyczna bez granic

Polisa, dzięki której trafisz do najlepszych specjalistów na świecie na koszt towarzystwa ubezpieczeniowego. Best Doctors gwarantuje opiekę medyczną w bardzo ciężkich przypadkach. W ramach tego ubezpieczenia jesteś w stanie potwierdzić czy wstępna diagnoza jest prawidłowa, doprecyzować plan leczenia, a także otrzymać najlepszą opiekę medyczną jaką tylko można zapewnić – na koszt ubezpieczyciela.

Dlaczego warto?

W momencie pojawienia się poważnej choroby rodzą się też pewne wątpliwości. Odpowiednia polisa pozwala wszystkie te niespokojne myśli zweryfikować.

  • Czy diagnoza jest prawidłowa?
  • Czy plan leczenia jest optymalny?
  • Gdzie mogę otrzymać najlepsze leczenie?
  • Skąd na to wszystko wziąć pieniądze?

W razie poważnego stanu chorobowego, np. nowotworu, przeszczepu szpiku kostnego, przeszczepu narządów, wszczepienia bypassów, operacji naprawczej zastawki serca lub zabiegów neurochirurgicznych, ta polisa zapewnia najlepszą opiekę medyczną na całym świecie. W ramach ubezpieczenia otrzymasz wsparcie poprzez:

1. Drugą Opinię Medyczną – w przypadku zdiagnozowania któregoś z wymienionych stanów chorobowych zostanie stworzony szczegółowy raport na temat Twojego stanu zdrowia. Na koszt ubezpieczyciela. Stworzona przez zagranicznego eksperta opinia medyczna, dotycząca postawionej diagnozy, zawierać będzie propozycję dalszego leczenia, a także odpowiedzi na Twoje pytania. Oczywiście wszystko zostanie przedstawione w języku polskim.

2. Opiekę medyczną za granicą – odnajdziemy najlepsze miejsce dla Twojego przypadku. Trafisz pod oko najlepszego specjalisty i do renomowanej placówki medycznej. Tam zostanie zorganizowany cały proces leczenia. W ramach polisy pokryte są koszty podróży, transportu medycznego i zakwaterowania (nawet dla osoby towarzyszącej czy dawcy organu), pobytu w szpitalu i przeprowadzenia operacji i pełnej operacji po niej. Także opłaty związane powrotem do domu pokrywa ubezpieczyciel. Dodatkowo ubezpieczony otrzymuje również 100 euro za każdy dzień pobytu w szpitalu (maksymalnie do 60 dni dla jednego stanu chorobowego) i zwrot kosztów leków zakupionych po powrocie do RP (do 50 000 euro).

3. Opiekę ambulatoryjną w Polsce – po przeprowadzeniu procesu leczenia za granicą ubezpieczyciel nadal będzie się opiekował ubezpieczonym po powrocie do domu. W ramach limitu 50 000 zł ubezpieczony może korzystać z m. in. badań RTG, USG, tomografu, różnych badań laboratoryjnych, a nawet biopsji. Do dyspozycji są również lekarze specjaliści i fizjoterapeuci.

Medycyna bez Granic Best Doctors

Limity świadczeń dla opieki medycznej za granicą są określone w euro: limit dla każdego roku obowiązywania ochrony ubezpieczeniowej to 1 milion euro, natomiast dla całego okresu ubezpieczenia to 2 miliony euro.

Przykład z życia wzięty

Aneta, 39 l, pielęgniarka. Pewnego dnia wyczuła na swojej piersi guzek. Zaniepokojona udała się po opinię specjalisty w Polsce. Po badaniach i biopsji dowiedziała się, że zachorowała na bardzo rzadką odmianę raka piersi, która dotyka zaledwie 5-9% przypadków. Od lokalnego specjalisty dowiedziała się, że niestety jest on nieuleczalny i postanowiła poszukać pomocy poza granicami kraju.

Na szczęście w 2013 roku tuż przed urodzeniem syna Aneta wykupiła polisę z opieką medyczną bez granic. Dzięki niej zespół lekarzy przygotował dla poszkodowanej specjalistyczny plan diagnozy i leczenia. Aneta mogła wybrać sobie jeden z kilku proponowanych szpitali na świecie, które przodują w leczeniu podobnych przypadków. Wybrała MD Anderson Cancer Center w Madrycie. Tam po szczegółowych badaniach zdiagnozowano występowanie raka również w płucu Anety. Podjęto leczenie chemioterapią, a następnie usunięto ten występujący w płucach operacyjnie. Wszystkie koszty leczenia i transportu pokrył ubezpieczyciel, a Aneta wróciła zdrowa do swojej rodziny. Dalej jest wspierana przez zagranicznych lekarzy.