Strona główna » Aktualności » Andrzej Duda: Apteki i PZU Zdrowie pomogą… – Pierwszy przypadek Koronawirusa w Polsce

Andrzej Duda: Apteki i PZU Zdrowie pomogą… – Pierwszy przypadek Koronawirusa w Polsce

PZU Zdrowie szewczuk ubezpieczenia

Andrzej Duda: Apteki i PZU Zdrowie pomogą… – Pierwszy przypadek Koronawirusa w Polsce

Apteki dynamicznie wdrażają odpowiednie procedury – jak pokierować osoby, które podejrzewają u siebie zakażenie nowym wirusem. Tak mówił w środę prezydent RP Andrzej Duda. Podkreślił również, że można również korzystać z porady lekarskiej poprzez usługę telemedyczną PZU Zdrowie.

Prezydent odwiedził w środę Szpital Specjalistyczny św. Łukasza w Końskich (świętokrzyskie). Jak sam ocenia, jednostka ta jest przygotowana na przyjęcie i opiekę nad osobami, które zachorują z powodu koronawirusa. W tej placówce znajduje się ponad 30 miejsc na specjalnie przygotowanym oddziale, których w każdej chwili można użyć.

Prezydent skomentował również pierwsze wystąpienie koronawirusa w Polsce. Zapewnia, że “wszystko działa”. Przeprowadzono wszystkie niezbędne procedury wręcz wzorowo.

– Pacjent zgłosił się do lekarza rodzinnego, lekarz rodzinny natychmiast poinformował o tym sanepid. Przysłano specjalną karetkę ze specjalnie przygotowaną obsługą, która zawiozła pana do szpitala na oddział zakaźny. Wszystko więc było pod kontrolą – objaśniał prezydent.

Andrzej Duda nadmienił również, iż rozmawiał z prezesem Grupy PZU, w której skład wchodzi PZU Życie, spółka specjalizująca się w telemedycynie. Ma ona udostępnić specjalną infolinię dla tych pacjentów, którzy podejrzewają zarażenie się nowym wirusem i potrzebują porady. Infolinia ta pozwoli na kontakt z ekspertem – lekarzem. Ta możliwość zostanie uruchomiona w najbliższym czasie.

Rząd nie próżnuje – nowa ustawa pomocna chorym

Późnym wieczorem na stronach sejmowych opublikowano rządowy projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, a także innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

Szczegółowo określono zasady i tryb zapobiegania oraz zwalczania zakażenia i rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej u ludzi wywołanej wirusem SARS-CoV-2.

Poza stronami rządowymi wiele rzetelnych informacji możemy zaczerpnąć również na stronie Polskiej Akademii Nauk.

W razie pytań związanych z ubezpieczeniami zdrowotnymi lub turystycznymi w kontekście koronawirusa – służymy pomocą.