Strona główna » Aktualności » Ferie zimowe, narty – jak się przygotować?

Ferie zimowe, narty – jak się przygotować?

ferie zimowe ubezpieczenie turystyczne

Ferie zimowe, narty – jak się przygotować?

Ferie zimowe, szczególnie te wyjazdowe, bywają pełne różnych emocji. W najlepszym wypadku te emocje są głównie pozytywne. Trzeba się więc odpowiednio przygotować, aby tegoroczne ferie takie właśnie były!

Aktywność ruchowa

Siedzący tryb życia często daje się we znaki. Szczególnie może przysporzyć problemów wtedy, kiedy “z marszu” wskoczymy na stok narciarski. Nasz aparat ruchu nie lubi gwałtownych zmian i nie radzi sobie z nimi dobrze. Jeśli większą część roku nie podejmujemy żadnej aktywności fizycznej musimy wziąć pod uwagę to, że na nartach czy snowboardzie możemy być narażeni na różne urazy. Jest na to bardzo prosta rada, niestety trudniejsza do wykonania – ruszać się! Już pół godziny, dwa razy w tygodniu potrafi odmienić stan naszego zdrowia i przygotować nas na wymagający urlop na nartach czy snowboardzie. Absolutnym minimum jest rozpoczęcie treningu miesiąc przed planowanym wyjazdem. Nasze mięśnie, kości, stawy i więzadła potrzebują czasu na rozbudowę i regenerację. Oczywiście najlepszym wyjściem są treningi personalne z odpowiednim trenerem, jednak nie jest to niezbędne. Wystarczy kilka serii, przysiadów i wykroków, aby nasze kończyny dolne dostały odpowiedni bodziec do rozbudowy. Przed treningiem – obowiązkowo rozgrzewka!

Przygotowanie sprzętu – kupiony czy wypożyczony?

Zakup swojego własnego zestawu nart, wiązań i butów narciarskich, czy deski i butów jest wygodą. Jak mówi stare przysłowie: “kto swoje nosi nikogo nie prosi”. Oczywiście nie jest to jedyne słuszne rozwiązanie. Wypożyczalnie przy stokach narciarskich mają coraz lepsze oferty – jest coraz mniej monopolistów w tej branży. Warunki panujące na stoku mają też znaczenie. Kiedy dysponujemy tylko jednym zestawem niekiedy nie możemy skorzystać ze wszystkiego co oferuje stok narciarski – chociażby ze zjazdów w świeżym puchu poza wyznaczonymi szlakami. Dobrym pomysłem jest więc zakup samych butów, które są kluczowym przyborem. Wygoda butów może mieć wielki wpływ na to, jak będziemy wspominać zimowe ferie. To właśnie w nich będziemy spędzać bardzo dużo czasu na stoku. Dlatego też wręcz muszą być wygodne, a ten parametr ciężko znaleźć w butach z wypożyczalni, aczkolwiek da się.

Ubezpieczenie turystyczne

Często przez wielu pomijane – ubezpieczenie! Jest ono tak na prawdę niezbędne dla poczucia bezpieczeństwa podczas zimowego szaleństwa. Może być szczególnie przydatne przy zagranicznych wyjazdach. Poza granicami naszego kraju cena pobytu w szpitalu składa się co najmniej z 4 cyfr. Odpowiednie ubezpieczenie oczywiście zapewnia potrzebną pomoc w cenie polisy. Ofert jest obecnie tyle, że każdy może dobrać pasujący mu wariant, a jak nie jest w stanie – zapraszamy do nas, pomożemy.